דף הבית
אודותיי
יעוץ וטיפול
רפואת תדרים
תחזיות
מאמרים
קורסים וסדנאות
ממליצים
מדיה
פורומים
צור קשר


 
דף הבית >> מאמרים >> מימוש עצמי

מימוש עצמי ואסטרולוגיה
מאת: דניאל רועה אסטרולוג והילר

האסטרולוגיה היא כלי להבנת עצמנו והחיים בכלל וככזאת היא מתפרסת על מגוון נושאים שאחד מהם הוא מימוש עצמי . כאשר לוקחים את צמד המילים הללו ומנסים להבין אותן לעומק רואים שבעצם מדובר בהוצאה לפועל של האגו . מימוש בא מהפועל מ.מ.ש = משהו ממשי, מוחשי, תכלס, איך אני מוציא לפועל את היכולות שלי ומשאיר חותם ומהו מקומי ביחס לאחרים. ההתרכזות היא עצמית והחוצה עם דגש על עשייה, "פרמורמינג", תוך מציאת סיפוק במה שאני עושה .
מהנאמר עד עתה ניתן לומר שהמזל שהכי מתקרב ושואף לכך הוא האריה. האריה בא לעולם על מנת להוציא לפועל כמבצע, לבטא, ליצור, לעשות משהו מוחשי ובעל ערך עם עצמו. זהו מזל מוחצן שחשובה לו הנתינה וההכרה הסביבתית.
חשוב לומר שבאסטרולוגיה ההתייחסות היא לא רק למזל שבו השמש נמצאת, במקרה הנ"ל אריה, אלא לכל הארכיטיפ (סמל) עצמו, כלומר המזל (אריה) והכוכבים הנמצאים בו, שליט המזל (שמש) וזוויותיו (עם שאר כוכבים במפה), והבית (תחום חיים) במפה האסטרולוגית (בית5), יחד שלושתם נותנים תמונה כוללת בנושא המימוש העצמי . באופן כללי לכל אדם יש גם שמש, בית החמישי, מזל אריה במפה האישית אבל במיקום ובדגש אחר ולכן לכולם יש את החלק האישי שרוצה לצאת החוצה לעולם ולבטא את עצמו ולהיות במרכז . לדוגמה, אדם שהשמש שלו נמצאת במזל דלי, הביטוי שלו יהיה באופן מקורי ומיוחד ועם גוון שכלי בכל נושא שיבחר לעסוק ואם השמש הזו תמצא בבית 6 במפה האישית שלו אז המקוריות הזו יכולה להתממש בין היתר בעבודה, וכאשר אותה שמש תהיה צמודה לונוס, למשל, היא תצבע את העשייה בגוון אסתטי\אומנותי כלשהו עם פן חברתי אולי . חשוב להדגיש שמזל השמש לא בהכרח יצביע על המקצוע הספציפי שהאדם יעסוק בו אבל כן יראה על אופן המימוש, כלומר, אם לבן מזל קשת חשוב החופש אז גם כשכיר הוא ישאף לחופש פעולה מקסימלי במסגרת הקיימת בעיסוקו. בסופו של דבר המטרה היא שכל נשמה תבטא את עצמה כך שתהיה הכי קרובה לעצמה על מנת שתוכל לשרת את הכלל בצורה שהיא הכי טובה בה . באמצעות האסטרולוגיה ניתן ללמוד מה הם הכישורים, הצרכים, היכולות, הפוטנציאל והשעורים שהנשמה עברה\עוברת ודרך ההבנה לבחור בחירות יותר מתאימות לאדם, במקרה זה - בנושא המימוש העצמי .

חשוב לציין שארכיטיפ האריה (אריה, שמש, בית 5) במפה אסטרולוגית אישית מציין דברים נוספים מלבד אספקט מימוש העצמי כגון ילדים, מאפייני אישיות, בריאות כללית, יצירתיות, אבא, הנאה מהחיים ועוד .


דניאל רועה אסטרולוג ומטפל הוליסטי המשלב את המודעות של המפה האסטרולוגית עם טיפולי הילינג , אומגה ודמיון מודרך.

 

 

 

 

 

 

[Top]

לייבסיטי - בניית אתרים